آموزش

سیستم هوشمند bms چیست؟

سیستم هوشمند bms

سیستم هوشمند BMS نامی است که از عبارت انگلیسی Building Management System گرفته شده برنامه‌ای جهت مدیریت خودکار برخی فعالیت‌های ساختمانی است. به این صورت که کاربران با مجهز کردن بنای خود به سیستم هوشمند BMS قادر خواهند بود تا حد بسیار زیادی در انرژی و زمان خود صرفه جویی کنند. چرا که این سیستم هوشمند به منظور مدیریت و کنترل خودکار کلیه فعالیت‌های ساختمانی از جمله باز و بسته شدن درها، تنظیم سیستم‌های روشنایی، روشن و خاموش کردن سیستم‌های تهویه یا سیستم‌های صوتی و تصویری و … طراحی و وارد بازار شده‌ است.

 

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان bms

با توجه به توضیحات ارائه شده در بالا به سیستم هوشمندی که در ساختمان‌ها به کار رفته باشد سیستم مدیریت هوشمند ساختمان bms گفته می‌شود. با روی کار آمدن این تکنولوژی ساکنان ساختمان احساس امنیت و راحتی بیشتری می‌کنند. علاوه بر آن طرفداران محیط زیست نیز از سیستم هوشمند bms ساختمان حمایت می‌کنند. چرا که به کمک این فناوری تا حد بسیار زیادی در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

یکی از مهم‌ترین تجهیزات جانبی در سیستم‌ مدیریت هوشمند کابل knx  می‌باشد. کابل knx با توجه به تکنولوژی و طراحی که دارد داده‌های درخواستی توسط کاربر را عملی می‌کند. این کابل را می‌توان در تمامی بخش‌های خانه از جمله پنجره‌ها، پرده‌ها، سایبان‌ها و … مورد استفاده قرار داد. اساس کار این کابل به این صورت می‌باشد که فرمان داده شده را دریافت و آن را به صورت یک فرمان به فعال ساز ارسال می‌کند. در نتیجه فعال ساز آن را عملی می‌کند.

 

مطالب بیشتر : کابل فیبر نوری چیست ؟ آشنایی با انواع کابل فیبر نوری

 

کاربرد سیستم هوشمند برق ساختمان bms

سیستم هوشمند BMS با تحت کنترل قرار دادن تمامی کارهای خانه به کمک نیروی برق و اینترنت باعث شده تا زندگی برای افراد را آسان‌تر کند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای سیستم هوشمند برق ساختمان bms می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روشن و خاموش کردن چراغ‌ها
  • مدیریت و کنترل سیستم‌های امنیتی
  • باز و بسته کردن درها و پنجره‌ها
  • روشن و یا خاموش کردن سیستم­‌های سرمایشی و گرمایشی
  • نظارت بر سیستم‌های صوتی و تصویری خانه
  • مدیریت سیستم آبیاری حیاط یا داخل ساختمان

 

مزایای سیستم هوشمند bms

مکان‌هایی که به سیستم خانه هوشمند bms مجهز هستند به دلیل مزایای زیاد این روزها با استقبال بسیاری از مردم روبرو شده‌اند. چرا که با بهره‌مندی از این سیستم اکثر کارها به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. از جمله مهم‌ترین مزایای سیستم هوشمند bms می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش مصرف انرژی
  • امنیت بالا
  • بالا رفتن سطح رفاه مردم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *