آموزش

ترانک چیست؟ کاربرد انواع ترانک

ترانکینگ

آیا می دانید ترانک شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟ ترانک یا ترانکینگ در واقع به مجموعه ای از کانال ها و متعلقات آن‌ها اطلاق می‌شود که کابل ها و سیم های خارج از دیوار را در بر می‌گیرد. چند مورد از کاربردهای مهم ترانکینگ عبارتند از:

  • مدیریت نظم دادن به سیم‌ها و کابل های مربوط به برق و تلفن و…
  • محافظت از کابل ها در برابر خطراتی از قبیل پارگی و خوردگی
  • محافظت از کابل و سیم‌ها در برابر عوامل محیطی همچون حرارت بالا، آتش سوزی و رطوبت
  • حفظ ایمنی ساختمان و جلوگیری از برخورد اشیا یا اشخاص با سیم های رها شده
  • جلوگیری از تأثیر و تداخل کابل ها و ممانعت از ایجاد نویز
  • قابلیت گسترش سیستم کابل کشی
  • قابلیت نصب کلیدها و پریزهای متعدد بر روی دیوار و همچنین تغییر مکان آن‌ها

 

برای استعلام قیمت و خرید انواع کابل شبکه به فروشگاه تجهیزات شبکه اوربیتال صنعت مراجعه کنید و یا با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید.

02133118688

 

تجهیزات ترانکینگ

 

کاربرد ترانک 

کاربرد ترانکینگ معمولا در محیط های اداری بارزتر است. برای مثال محیطی را در نظر بگیرید که عده زیادی از کارمندان مشغول به کار هستند و لازم است که هر کدام از آن‌ها دسترسی به پریز و کلید های مجزای برق و تلفن و شبکه های کامپیوتری داشته باشند. مسلما تخریب دیوار و سیم کشی مجدد ساختمان یا اصلا امکان پذیر نیست و یا اینکه بسیار زمان بر و پرهزینه خواهد بود. در این شرایط بهترین، راه حل استفاده از ترانکینگ دیواری می‌باشد. شایان ذکر است که ترانکینگ دیواری از اجزای مختلفی تشکیل شده است. بدنه (ترانک)، پارتیشن، درب ترانک، مسدود کننده، درزگیر، زاویه داخلی و زاویه خارجی از جمله این اجزا می باشند.

 

جنس بدنه ترانکینگ

بدنه ترانک با توجه به موارد استفاده، در سایزهای (عمق و ارتفاع) مختلف تولید می‌شود. اما طول ترانک همیشه دو متر می‌باشد. بدنه ترانکینگ باید دارای مقاومت و کیفیت بالایی باشد. به همین دلیل جهت ساخت آن از انواع فلزات مانند فولاد یا مشتقات مقاوم پلاستیک همچون پی وی سی یا ای بی اس استفاده می‌شود. در اکثر موارد جنس ترانکینگ دیواری که در داخل ساختمان استفاده می‌شود از جنس پی وی سی می‌باشد. چون این ماده دارای قابلیت انعطاف پذیر و مقاومت بالایی است. همچنین به دلیل سبک بودن، قابلیت نصب آسان دارد. اما نوع دیگری از ترانکینگ وجود دارد که به ترانکینگ فلزی موسوم است. این نوع ترانکینگ در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که کابل‌های مربوطه نیاز به حفاظت مکانیکی بیشتری دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *