آموزش

انواع کابل شیلد دار

کابل شیلد دار

در این بخش از بلاگ اوربیتال صنعت قصد داریم تا به معرفی انواع کابل شیلد دار بپردازیم. برای حفظ اطلاعات جاری کابل در مقابل نویز و فشارها از کابل شیلد دار و یا شیلد کابل استفاده می‌شود. کابل شیلد دار با ایجاد یک لایه محافظ داخلی از اطلاعات کابل شبکه در مقابل فشار و نویزها الکتریکی محافظت می‌نماید. لایه محافظ شیلد کابل اغلب از مس، الومینوم و… تهیه و تولید می‌شوند و در درون خود تعدادی عایق این لایه تعدادی سیم وجود دارد. شیلد دار کردن کابل های شبکه باعث می‌شود که اطلاعات به صورت دقیق و بدون خطا ارسال شود.

 

کاربرد کابل شیلد دار

کابل های دارای محافظ کابل‌های الکتریکی هستند که حاوی رساناهای عایق بندی شده در یک لایه رسانای استاندارد هستند. این محافظ را می توان از رشته‌های مس بافته شده (یا فلز مشابه)، یک نوار مس مارپیچ یا برخی از پلیمرهای رسانا دیگر ساخت. اهمیت کابل‌های محافظ را نمی توان به اندازه کافی تأکید کرد. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید عایقی از جنس مس و الومنیوم روی تعدادی از سیم‌ها را پوشانده که به آن کابل شیلد دار می‌گونید. رنگ اکثر شیلدهای تولید شده کابل به رنگ طوسی است. کابل شیلد دار با هدف کاهش میزان نویز و یا به خداقل رساندن میدان مغناطیسی و در نتیجه انتقال دقیق اطلاعات کابل شبکه تولید می‌شوند. از کابرد انواع کابل شیلد دار می‌توان به سیستم ضدحریق، میکروفن های امنیتی، تلفن، و … اشاره نمود.

انواع کابل شیلد دار

 

مطالب بیشتر: کابل زوج به هم تابیده چیست؟ معرفی انواع آن

 

انواع کابل شیلد دار

در این بخش از مجله اوربیتال صنعت قصد داریم تا به معرفی انواع کابل شیلد دار و بررسی مشخصات هر یک از آن ها بپردازیم. از انواع کابل شیلد دار می‌توان به شیلد استاتیک، سیم شلید، کابل شیلد دار صوتی، کابل شیلد دار بافته، کابل افشان شیلد دار، کابل شیلد دار شبکه و کابل شیلد دار تک رشته اشاره نمود که در ادامه به توضیح و بررسی مشخصات هر یک از آن ها می پردازیم.

 

کابل شیلدار تلفن

کابل شیلد دار تلفن برای ایجاد ارتباط امن در مخابرات به کار می‌روند و دارای دو نوع بیرونی خارج ساختمان و درونی داخل ساختمان می‌باشند.

 

کابل شیلد دار صوتی

عملکرد اصلی کابل شیلد دار صوتی انتقال سیگنال صوتی از یک نقطه به نقطه دیگر است. این کابل از ورود هرگونه نویز ناخواسته به سیگنال اصلی صدا جلوگیری می کند. نویز ناخواسته معمولاً از طریق تداخل فرکانس رادیویی (RFI) یا تداخل الکترومغناطیسی (EMI) در طول کابل وارد مسیر سیگنال صوتی می‌شود. به طور طبیعی هرچه کابل طولانی تر باشد، احتمال اینکه تداخل به سیگنال اصلی صوتی بپیوندد و خود را در منبع خروجی به صورت صدای نویز و یا سایر صداهای ناخواسته تولید کند، بیشتر است.

خرید کابل شیلد دار

در صورتی که قصد خرید کابل شیلد دار را دارید می‌توانید با کارشناسان بخش فروش تجهیزات شبکه اوربیتال صنعت تماس گرفته و از مشاوره رایگان تخصصی بهره مند شوید و سپس اقدام به سفارش محصول خود نمایید.

منبع

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *